Padre

Postat de Ducesa in Cu de toate pe 30 Aug 2014 | 3024 vizualizari

Comentarii (67)

30.08.2014, 19:30

Chiar așa este Ducesa. Și eu mă bucur că l-am cunoscut pe Padre și familia. Eu nu prea mă împac cu cuvintele, mai degrabă cu bucătăreala și pensula, dar ai redat exact cum îl văd și eu, un om complex, dar necomplicat!

30.08.2014, 19:33

Panacris, înseamnă că ne pricepem la oameni, nu doar la bucătărit, majoritatea.

30.08.2014, 19:37

Duceasa, lasă că bucătăreala nu-i așa de grea, doar trebuie să te ții de ea

Ina

Ina
30.08.2014, 19:37

Ce frumos ai scris si ce frumosi sunteti!

30.08.2014, 19:39

Și eu, Panacris! (zâmbăreții îi pun mai greu, țin setarea pe diacritice și mereu trebuie să schimb)

30.08.2014, 19:44

Eu ce mai pot spune, că deja cuvintele mele ar suna ca un motor dereglat. Tu, Neli, ai reuşit să cuprinzi (la cald) emoţiile unei prime întâlniri ca o gazdă bună ce a ştiut să-ţi primească prietenii ca pe nişte fraţi.
Cei mai mulţi prieteni ştiu (adică zic) că-s priceput la cuvinte, numai că şi eu, ca orice om, în anumite momente, nu pot scrie toate cele pe care le simt. În glumă aş zice că mai repede aş cânta, dar cum nu-i de glumă, revin cu gândul de mulţumire şi de bucurie că ne-am întâlnit, întărind ceea ce am spus odinioară într-un loc, anume că timpul petrecut în virtual nu trebuie să fie socotit din prima ca un timp pierdut, ci ca un timp câştigat,iar aici mă refer, desigur, la momentele în care oamenii reuşesc să-şi arate omenia, legând prietenii, zidind suflete.
De la noi, un gând bun şi o margaretă.

30.08.2014, 19:44

Mulțumesc. Ina, asta cu frumoși, poți s-o mai repeți?

30.08.2014, 19:46

Da, Ina, mai poţi repeta (cu caps) cele scrise?

Ina

Ina
30.08.2014, 19:49

SUNTETI FOAAAARTE FRUMOOOOOSI! ))

30.08.2014, 19:51

Ei, Ina, aşa e mai bine. Să ştii că suntem şi modeşti, dar asta nu trebuie s-o mai scrii, că se ştie deja. )))

Ina

Ina
30.08.2014, 19:52

))

30.08.2014, 19:56

Padre, nu-s chiar un artist al scrisului, dar îmi place, chiar și prin puține cuvinte, să transform simțămintele în vorbe spre știință altora, spre bună învățare și luare aminte. Faptele, lucrurile frumoase, trebuiesc împărtășite, altcumva ne-am socoti săraci, și nu de averi lumești vorbesc.

30.08.2014, 19:57

A plecat mesajul fără a-l termina, fără a vă mulțumi pentru căldură, sinceritate și prietenie. Și pentru margaretă!

30.08.2014, 19:59

Da, Ina, acum mesajul dublat, bolduit și strigat are rezonanță înzecită. Mulțumim! De modestie, vorbește cu Padre, el e responsabil!

30.08.2014, 20:01

N-o să vorbească Ina cu mine despre modestie, că noi nu vorbim decât când îmi mai cere câte un sfat pentru vreo reţetă.

30.08.2014, 20:03

Îți cere ție rețete?

30.08.2014, 20:04

Zi-i să-mi ceară și mie!

30.08.2014, 20:05

Ei, nu reţete, doar tips-uri. Ina, n-ai citit nimic, nu?

30.08.2014, 20:08

Nu citește, ține contabilitatea la pungi și borcane. Acolo parcă-i fabrică de conserve!

30.08.2014, 20:10

Şi e doar începutul, că vine vremea vinului în curând. Eheii, e istorie cu beciul, dar Cleme e expertă în asta, eu mă declar nevinovat.

Ina

Ina
30.08.2014, 20:11

stai ca am fost sa-mi pun niste rufe pe culme ))

30.08.2014, 20:13

Vai, Ina, credeam că n-ai să mai citeşti.

Ina

Ina
30.08.2014, 20:22

Pai nu stiam daca e bine cum am scris

30.08.2014, 20:23

Eu ziceam despre ce am scris eu, că mi-era frică că am depăşit măsura.

30.08.2014, 20:33

Io o citez pe Ina: "Ce frumosi sunteti toti trei!" Si mai era un pui frumos in spatele aparatului foto Despre Padre, eu ma incumet sa spun ca sunt onorata ca l-am intalnit de patru ori, chiar. Asa oameni sa tot ai in jurul tau, ca iti inspira numai pozitivitate!

Adauga comentariu
  • zambet
    • :))
    • :)
    • :D
    • =D>
    • >:D<
    • :x
    • :-*
    • :S
    • >:)
    • :">
    • :((
    • :(
    • ;)
    • :P
    • =))
    • :-h
    • :-q
    • :-bd
    • <:-P
    • :-??
    • \:D/
    • ;;)
    • @};-
    • ~O)
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase