Vine Anul…..altul cică,al 2014-lea

Postat de diaconta in Bucatarasii pe 31 Dec 2013, 23:37

Articol pe placul a 22 bucatarasi
comenteaza

Mai e putin si trecem pragul unui nou an.Sincer nu prea realizez cum a trecut acesta ce tocmai se încheie,uneori mi se pare ca a fost un an „gol”,alteori ma gândesc ca nu am avut parte de greutati foarte mari,ceea ce ar trebui sa ma bucure.

Nu puteam sa trec fara sa va fac o urare pentru noul an,voua prieteni dragi pe care v-am gasit zi de zi aici.Chiar de uneori v-am urmarit „în tacere”,prezenta voastra  a fost ca o terapie.Si apoi cred ca de departe,cel mai semnificativ eveniment în anul acesta a fost minunata noastra întâlnire,pentru ca eu deja visez la cea de anul viitor.

Ce pot eu sa va urez  acum decât sa aveti un An frumos ca sufletele voastre pline de veselie,sa visati frumos si sa luptati ca visele voastre sa prinda viata,sa aveti parte de iubire,de suflete dragi aproape,sa aveti curajul sa experimentati si sa o luati de la capat când v-ati împotmolit.Sa va fie orizontul la fel de senin si vesel precum cerul presarat cu baloane colorate iar sufletul curat ca cel al unui copil.

Sa fiti foarte inspirati în ale bucatariei,sa nu uitati sa adaugati la ingrediente zambetul si multa voie buna.Sa îndrazniti sa experimentati fara frica în bucatarie dar si în viata.

La multi ani dragii mei!!!!! Sa traiti mult si frumos ,sa ne regasim în fiecare zi la fel de frumosi si sinceri si sa ne vedem din nou cu bine.

 

An nou fericit bucatarasi !!!!!

Comentarii (29)

10.01.2014, 10:32

Nu-mi mai aminteam continutul articolului tau din cauza ca-l citisem in viteza intr-un moment aglomerat. Ce expresie:"an gol" . Numai o femeie putea sa se gandeasca atat de profund referitor la timpul care trece. Barbatii au ani buni sau rai , ani goi nu cred ca au.

10.01.2014, 10:47

Costel,asa l-am perceput a fi cam "gol",alti ani au avut macar ceva de retinut,chiar daca uneori au fost si evenimente triste nu doar fericite.
Ideea e ca,e trist cand se intampla asta,imi dau seama ca a fost un an in care doar am imbatranit,un an risipit.
Pupici

23.01.2014, 21:23

Ce randuri calde venite din sufletelul tau drag ...Cat de frumos ai scris Diuta! An minunat si tie scumpa mea!

Adauga comentariu
  • zambet
    • :))
    • :)
    • :D
    • =D>
    • >:D<
    • :x
    • :-*
    • :S
    • >:)
    • :">
    • :((
    • :(
    • ;)
    • :P
    • =))
    • :-h
    • :-q
    • :-bd
    • <:-P
    • :-??
    • \:D/
    • ;;)
    • @};-
    • ~O)
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

ieri la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase